Z jakich usług składa się mycie detailingowe?

Z jakich usług składa się mycie detailingowe?

Samochód, niezależnie od rocznika i przebiegu, powinien być nie tylko sprawny mechanicznie, ale też zadbany wizualnie. Z tego względu stosunkowo niedawno polskim rynku pojawiła się usługa mycia detailingowego. Na czym ona polega?

Co to jest mycie detailingowe?

Mycie detailingowe to proces dokładnego mycia, polerowania i woskowania karoserii pojazdu. Ta usługa ma na celu przywrócenie samochodowi możliwie jak najlepszego stanu wizualnego. Czynności, które wchodzą w skład mycia detailingowego to m.in.:

  • mycie kół i felg;
  • mycie wstępne lakieru;
  • głębokie czyszczenie powłoki lakierniczej;
  • glinkowanie;
  • osuszanie i polerowanie;
  • zabezpieczenie karoserii niewidoczną warstwą ochronną.

Oczywiście, w każdym salonie auto detailingowym profesjonalne mycie może przebiegać nieco inaczej. Ostateczny cel jest jednak zawsze ten sam - auto po wykonaniu usługi ma prezentować się jak najlepiej. Jednak efekt wizualny to nie wszystko, a oddanie samochodu do dokładnego mycia może okazać się o wiele korzystniejsze, niż mogłoby się wydawać.

Dlaczego warto skorzystać z mycia detailingowego?

Najbardziej oczywistą zaletą detailingowego mycia jest jego dokładność. Lakier czyszczony wieloetapowo, przy użyciu specjalnych środków, prezentuje się znacznie lepiej, niż po standardowej wizycie na myjni, podczas której usuwane są jedynie powierzchniowe zabrudzenia. Nie oznacza to jednak, że mycie detailingowe przynosi jedynie chwilową korzyść w postaci pięknie prezentującej się, lśniącej karoserii. Profesjonalnie przeprowadzona usługa tego typu pomaga pozbyć się nie tylko uporczywych zabrudzeń, ale też drobnych uszkodzeń na powłoce lakieru. Co więcej, dzięki przeprowadzonym zabiegom pielęgnacyjnym karoseria staje się mniej podatna na nowe zabrudzenia i zniszczenia.