Ile kosztują usługi detailingowe?

Ile kosztują usługi detailingowe?

Usługi detailingowe pozwalają odmienić auto o 180 stopni. Niekiedy nawet z pozoru zaniedbany pojazd może zacząć wyglądać niemal jak nowy. Kluczem do sukcesu okaże się jednak powierzenie auta zaufanemu specjaliście. Jeżeli zamierzasz odświeżyć swój samochód, to z pewnością chcesz wiedzieć, ile będziesz musiał zapłacić. Sprawdź poniżej.

Od czego zależy cena usług detailingowych?

Zanim poznasz przedział kwotowy poszczególnych usług, przedstawimy Ci kilka czynników, które mogą mieć wpływ na ostateczną cenę. Ich znajomość pozwoli Ci oszacować przybliżony koszt wybranej przez Ciebie usługi. Najważniejsze z nich to:

  • miejscowość – nie jest tajemnicą, że auto detailing w Krakowie, Warszawie czy Gdańsku będzie kosztował więcej niż w niewielkim mieście, które zamieszkuje jedynie kilkadziesiąt tysięcy osób;
  • charakter usług – niektóre salony oferują podstawowe usługi, inne zaś specjalizują się w tzw. detailingu premium, obejmującym bardziej zaawansowane czynności;
  • zakres wybranych usług – jeżeli zdecydujesz się na kilka różnych usług, najczęściej będziesz mógł liczyć na atrakcyjniejsze ceny;
  • renoma salonu;
  • wielkość samochodu;
  • potrzeby konkretnego pojazdu;
  • budżet właściciela auta.

Przykładowy cennik usług detailingowych

Czas na nieco konkretów. Wiadomo już, że cena usług zależy od wielu różnych czynników. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby podać tzw. widełki, dzięki którym zainteresowany zyska ogląd. Warto mieć na uwadze, że poniższe wyliczenia mają charakter orientacyjny. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług danego salonu, zasięgnij informacji u źródła. Indywidualna wycena może okazać się korzystniejsza.

Jedną z najprostszych usług jest mycie detailingowe, które może kosztować od 100 do 300 złotych. Oczywiście nie jest to zwykłe, standardowe czyszczenie, a znacznie dokładniejsze porządki. Najczęściej obejmuje zarówno część wewnętrzną, jak i zewnętrzną. Klient może jednak wzbogacić usługę o dodatkowe czynności, np. pranie ekstrakcyjne tapicerki (200-500 zł) czy czyszczenie komory silnika (100-200 zł).

Usługi detailingowe najczęściej kojarzą się z nakładaniem różnego rodzaju powłok ochronnych. W tym przypadku ceny bywają bardzo rozbieżne. W zależności od rodzaju powłoki trzeba liczyć się z kosztem od 1 000 do kilku tysięcy złotych. Pamiętaj jednak, że folie mogą być nakładane nie tylko na cały pojazd, ale i jedynie na poszczególne elementy. Wpłynie to na znaczne zmniejszenie ceny.

A co z drobniejszymi usługami? Niewidzialna wycieraczka, impregnacja tapicerki, zabezpieczenie felg… Ich cena waha się najczęściej w granicach od 150 do 300 złotych. Zdarza się jednak, że w przypadku większych realizacji (np. nakładaniu wysokiej jakości folii ochronnej na cały pojazd), salony oferują drobne usługi gratis lub w bardzo atrakcyjnej cenie.