Car-detailing, czyli jak poprawnie dbać o czystość i nienaganny stan lakieru naszego auta

Car-detailing, czyli jak poprawnie dbać o czystość i nienaganny stan lakieru naszego auta

Autodetailing

  Czym jest Detailing? 


 To proces pielęgnacji i ochrony samochodu, mający na celu, utrzymanie auta w stanie salonowym.


Czy taki proces stosujemy tylko na wybranych modelach samochodów?

Oczywiście, że nie! Absolutnie nie ma znaczenia czy jeździsz Porsche, zabytkowym Ferrari czy też Škodą Octavią II lub Fiatem Punto. Detailing jest przystosowany dla każdego samochodu, niezależnie od jego wieku i wartości.

Wiele osób zadaje pytanie  —  po co tak czyścisz ten samochód? Zaraz się ubrudzi i będzie wyglądał tak jak przed czyszczeniem. Jest to kolejny mit głoszony przez osoby, które nie wiedzą czym jest detailing i co można osiągnąć dzięki niemu.

Jak to wygląda i jak przebiega proces detailingu? Cała praca obejmuje zarówno lakier, koła, wnętrze, szyby oraz komorę silnika auta.

Proces ten składa się z 4 podstawowych kroków:

1. Dekontaminacja i mycie

2. Przygotowanie powierzchni

3. Korekta lakieru

4. Zabezpieczenie

dsc0827.jpg
dsc0793.jpg

Dekontaminacja i mycie to proces, podczas którego za pomocą spryskania nadwozia auta specjalnie do tego przeznaczonymi preparatami pozbywamy się z niego osadów metalicznych oraz smolistych. Następnie spłukujemy auto z pozostałości nałożonej wcześniej chemii.

Po umyciu auta, suszymy go za pomocą specjalnych ręczników wykonanych z mikrofibry, które nie rysują lakieru.

Przygotowanie powierzchni na tym etapie, za pomocą specjalnej glinki oczyszczamy lakier z przyspojonych do niego nieczystości.

Koła - z nimi postępujemy podobnie jak z lakierem. 


Zaczynamy od umycia, a następnie oczyszczamy powierzchnię felgi glinką. Kolejna czynność to położenie specjalnego wosku do felg, który jest odporny na wysokie temperatury i trudne warunki.

Jeśli chodzi o opony, to również najpierw je myjemy. Następnie czyścimy szczotkami, a na koniec nakładamy na nie dressing, który oprócz tego, że nadaje oponie ładny wygląd to również chroni oponę przed promieniowaniem UV, a więc spowalnia proces jej starzenia.

dsc0823.jpg
dsc1014.jpg