Kiedy warto przeprowadzić czyszczenie komory silnika?

Kiedy warto przeprowadzić czyszczenie komory silnika?

Jeżeli rozważasz sprzedaż auta lub po prostu chcesz jeździć w bezpiecznym samochodzie, warto wziąć pod uwagę mycie detailingowe komory silnika. Na czym ono polega? I w jakich sytuacjach trzeba oddać auto do specjalisty? W tym artykule znajdziesz odpowiedź na powyższe pytania.

Na czym polega detailingowe czyszczenie komory silnika?

Auto detailing to nie tylko zewnętrzne czyszczenie auta i jego karoserii. Do takiej pielęgnacji samochodu zalicza się również detailingowe czyszczenie komory silnika. Na czym to polega? Zależy ono od rodzaju auta – benzynowy, dieslowy lub hybrydowy. W przypadku silnika benzynowego trzeba być bardzo dokładnym. Profesjonalny zakład auto detailingowy nie naruszy świec, cewek zapłonowych, przewodów czy rozdzielaczy. Tak zwane „benzyniaki” i ich silniki są bardzo wrażliwe na wilgoć. Inaczej ma się sprawa z silnikiem dieslowym. On nie reaguje tak gwałtownie na zalanie, ale trzeba pamiętać, że pozostałe elementy już tak. Kiedy warto zainwestować w profesjonalny auto detailing komory silnika?

W jakich sytuacjach warto poddać czyszczeniu komorę silnika?

Przede wszystkim mycie detailingowe komory silnika przyda się przed sprzedażą auta. Dzięki niemu można podwyższyć wartość samochodu nie tylko ze względu na estetyczny wygląd. Auto detailing pozwala odświeżyć komorę silnika, przez co samochód wygląda na zadbany i przede wszystkim sprawny. Przy myciu detailingowym wychodzą też pewne niedociągnięcia czy usterki auta. Tutaj dochodzimy do sytuacji, która jest bardzo ważna z punktu widzenia kierowcy, czyli zachowanie bezpieczeństwa. Dzięki regularnej pielęgnacji komory silnika można się dowiedzieć, czy nie ma niebezpiecznych zacieków na silniku. Oprócz tego zostają sprawdzone wszystkie elementy wrażliwe, takie jak cewki czy świece.